Kategoria

Outdoor


Sakwa rowerowa- nieprzemakalność to podstawa...
Autor: sportman | Kategorie: Outdoor 
Tagi: outdoor   sakwy rowerowe  
09 listopada 2015, 14:27

Sakwy rowerowe dostępne są na rynku w ogromnej ilości najróżniejszych wersji, które oczywiście nieraz różnią się tylko kolorystyką lub firmą-producentem, ale znakomita większość z nich to szeroka gama różnego rodzaju funkcjonalności. Trzeba się zastanowić, co tak właściwie jest potrzebne w przypadku sakw rowerowych, ponieważ różni ludzie mają różne potrzeby. Jedna osoba po prostu będzie chciała, by jej sakwy rowerowe nadawały się do przewożenia kanapek, a inna będzie chciała, by można było w nich łatwo przewozić komplet narzędzi rowerowych, nie tylko kilka najbardziej podstawowych rzeczy. Jest jednak jedna cecha, która zawsze powinna być interesującą dla każdego. Jest nią wodoszczelność, która pozwala na zachowanie w pełnym bezpieczeństwie wszystkiego, co jest przewożone. Trzeba pamiętać, że rower może zmoknąć na trasie, a efektem sakwy rowerowej może być po prostu zniszczenie tego, co się w niej znajduje. Ważne jest tutaj przede wszystkim doczytanie w ofercie, co oznacza wodoszczelność w konkretnym przypadku. Tak jak to jest chociażby z zegarkami, wodoszczelność to właściwość stopniowalna i trzeba się upewnić, że sakwy rowerowe poradzą sobie z deszczem, a nie tylko z przypadkowym zachlapaniem.

Akcesoria do biegania nie muszą być drogie...
Autor: sportman | Kategorie: Outdoor 
Tagi: outdoor   akcesoria do biegania  
06 listopada 2015, 14:18

Jogging i ogólnie po prostu bieganie to w ostatnim czasie element swojej własnej kultury. Kultury w dużej mierze ekskluzywnej i snobistycznej, chociaż oczywiście jest to tylko fasada, przez którą łatwo się przebić. Sęk w tym, że tego typu podejście części biegających osób, nawet jeśli jest to cześć stosunkowo niewielka, powoduje podniesienie cen na akcesoria do biegania. Na szczęście cały czas pozostaje jeszcze na rynku ogromna ilość firm, które skupiają się na osobach, które biegają przede wszystkim dla zdrowia pomijając te osoby, dla których bieganie jest modne i biegają, bo tak wypada. Nie da się oczywiście ukryć, ze najbardziej użyteczne rzeczy nie będą tanie. Dobre buty do biegania, dobry przykład w tym temacie, zapewniają stopie odpowiednie podparcie, usztywniają w niewielkim stopniu jej kostkę oraz rozpraszają siły wynikające z uderzania nią o ziemię z większą od zwykłej energią charakterystyczna dla biegania. Tego typu użyteczność zaoferują nam jednak wszystkie buty, ponieważ to jest ich istota. Różnica będzie polegała na tym, w jakim stopniu będą w stanie wywiązać się z każdego poszczególnego zadania. W praktyce nie ma potrzeby, by buty do biegania były przesadnie skuteczne. Najzwyklejsze buty wystarczą i to samo można powiedzieć o innych akcesoriach do biegania.

Dobrze zawiązane buty do biegania
Autor: sportman | Kategorie: Indoor  Outdoor 
Tagi: outdoor   indoor   buty do biegania  
03 listopada 2015, 14:13

Dobre buty do biegania to marzenie wszystkich biegaczy. Dlaczego marzenie, a nie rzeczywistość? – można zapytać. Problemem jest przede wszystkim to, że buty do biegania są źle wykorzystywane przez bardzo dużą cześć osób biegających. Nie jest bynajmniej problemem to, że ludzi nie stać na odpowiednie buty do biegania, ponieważ dobre buty do biegania wcale nie kosztują dużo i chociaż górnego limitu ceny w zasadzie nie ma, to bardzo szybko osiągany jest poziom, powyżej którego każde ulepszenie jest w zasadzie czysto symboliczne. Realnym problemem jest coś tak banalnego, jak trudności z właściwym zawiązaniem butów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że buty do biegania mogą być wiązane na kilkanaście sposobów, a można nawet takich sposobów wyróżnić więcej, chociaż zaczęłyby się funkcjonalnie dublować. Inny sposób założenia sznurówek powoduje, że bytu są słabiej ściągane w określonych miejscach, a silniej ściągane w innych. Ludzkie stopy są tak różnorodne jak twarze, a buty do biegania siłą rzeczy muszą być przystosowywane do stopy uśrednionej, należącej do nieistniejącego naprawdę statystycznego biegacza. Dlatego ich prawdziwe, solidne dopasowanie za pomocą odpowiedniej techniki wiązania jest takie ważne.

Opaski kompresyjne w praktyce
Autor: sportman | Kategorie: Outdoor 
Tagi: outdoor   opaski kompresyjne  
01 listopada 2015, 14:00

 

 

Opaski kompresyjne to produkt w dużym stopniu zmitologizowany. Opowiada się nim między innymi takie rzeczy, że wystarczy założyć opaski kompresyjne, by skrócić swój czas na dystansie pół maratonu o co najmniej minutę. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, co jednak nie oznacza też wcale, że opaski kompresyjne nie dają żadnych efektów. Prawda o nich jest taka, że stanowią nie wsparcie wydajnościowe dla mięśnia, ale są przede wszystkim obroną przed mikrourazami, czyli tak zwanymi zakwasami. Opaski kompresyjne w pierwszej kolejności stabilizują mięsień, co sprawia, że łatwiej można go kontrolować, pojawia się mniej niepotrzebnych ruchów, a do tego nie ma możliwości, by w zakamarkach nierównego mięśnia pojawiały się większe złoża bardzo szkodliwego kwasu mlekowego, produktu przemiany materii w silnie eksploatowanych mięśniach. W praktyce przekłada się to przede wszystkim na ograniczenie zmęczenia i uszkodzeń mięśni spowodowanych treningiem, co z kolei daje osobie trenującej możliwość wydłużenia treningu lub skrócenia czasu rekonwalescencji pomiędzy kolejnymi sesjami treningowymi. opaski kompresyjne za nikogo nie wykonają pracy, ale mogą sprawić, ze będzie ona przyjemniejsza.